Opis:
Galeria Lufcik Domu Artysty Plastyka
Wystawa w dniach od 8 do 16 czerwca 2024 roku.
Wernisaż o godzinie 18:30 w piątek 7 czerwca 2024 roku.
Słońce nie stoi w miejscu. Jest źródłem energii niezbędnej do życia. Dla artysty niezbędna do życia jest sztuka. Niezwykle różnorodna twórczość sześciu polskich artystek. Grafika, malarstwo, rysunek. Unikalne spojrzenia, doświadczenia i wrażliwość.
Wanda Badowska-Twarowska
Posługuję się wieloma technikami malarsko-graficznymi. Rysuję ołówkiem, piórkiem, maluję olejami, akrylami, pastelami, akwarelami, a grafiki, od ponad 20 lat tworzę przy pomocy technik komputerowych. Moja twórczość to cykle „otwarte”, realizowane często przez wiele lat, np. miasto, taniec, muzyka i inne.
Katarzyna Betlińska
Fascynacja, eksperyment, przygoda, radość i satysfakcja, ale też cierpliwość, skupienie, pokonywanie trudności – słowem profesjonalizm – to życie, to też moja grafika. Czułe traktowanie materii obrazu odwzajemnia mi się w dwójnasób.
Jadwiga Jezierska
Ukończyłam Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuję się grafiką, malarstwem i fotografią. W moich pracach często inspiruję się naturą, przekształcam ją w syntetyczne formy, które budują abstrakcyjne kompozycje. W pracach graficznych poszukuję nowych technik, wprowadzałam do nich trzeci wymiar.
Jaka Karkoszka
Kocham tworzenie obrazów – robiłam to, robię i zamierzam to robić, bo myślę obrazami, widzę obrazy, wypowiadam się obrazami, śnię obrazami, marzę obrazami, a wszystko to jest oparte na realistycznym widzeniu świata. Nie wymyślam żadnych teorii, które miałyby usprawiedliwić istnienie moich obrazów.
Bożena Korulska
Maluję, rysuję, projektuję od zawsze. Reaguję na otaczającą mnie rzeczywistość, myśli krążą wokół wokół niej i powstaje coś nowego. Dla tego „nowego” inspiracją mogą być słowa, pojedyncze dźwięki, melodia, wiersze, pejzaże, ludzie. Często „coś nowego” pojawia się nieoczekiwanie wydobyte ze skrawków pamięci.
Marta Leszczyńska
Interesuje mnie przestrzeń i to, co „pomiędzy”, wymykająca się konkretyzacji strefa prowokująca do stawiania pytań o zawartość własnej treści. „Pomiędzy” to ruch, zwrot transformacja. „Pomiędzy” to proces, a proces to rozwój. To nieustająca próba poszukiwania nań odpowiedzi.