TERESA PANASIUK Urodziła się w Warszawie. Studiowała w latach 1958-1964, początkowo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku pod kierunkiem Krystyny Łady-Studnickiej, następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Artura Nacht-Samborskiego. Uprawia malarstwo – olej, gwasz, pastel. Miała 28 wystaw indywidualnych, brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Kolor, światło i kontrolowane intelektem
„Inspiracje…Improwizacje…Interpretacje…” – to wystawa obrazów i grafik powstałych w ostatnich 10-ciu latach. Tytuł odnosi się wprost do źródeł, a często do praźródeł prezentowanych prac. Czasami bezpośrednia inspiracja zawarta jest samym tytule, częściej pozostaje ukryta i widz ma pełną dowolność interpretacji. Niektóre obrazy powstały pod wpływem kilku/kilkunastu „źródeł”. Są one bardzo różne – mogą to być