Miło nam poinformować, że OW ZPAP objął patronatem honorowym konferencję SUKCES SZTUKI. Jest ona odpowiedzią na zmiany, jakie zachodzą na rynku sztuki w ciągu ostatnich lat. Będzie ona służyć budowaniu i rozwijaniu w Polsce profesjonalnego artystycznego kunsztu.
Ostatnie lata to czas dużych zmian na rynku, który z roku na rok rośnie w siłę. Dowodem na to są badania przeprowadzone przez KPMG w 2016 roku, wynika z nich, że wśród osób o wyższych dochodach (ponad 20 tys. zł brutto) 18% inwestuje w dzieła sztuki, 36 % planuje taką inwestycję w najbliższej przyszłości. Rynek dzieł sztuki w Polsce prezentuje się zatem wyjątkowo obiecująco, sukces sztuki stał się faktem.
Konferencja stanie się więc przestrzenią dla sukcesu kapitału artystycznego talentu i inwestycji finansowej, miejscem synergii sztuki i pieniądza, która wzmacnia siłę obecności kultury, a jednocześnie buduje pozycję i prestiż inwestorów. Miejscem spotkań twórców sztuki i ich odbiorców, czyli artystów, marszandów, kolekcjonerów, krytyków sztuki, inwestorów, przedstawicieli świata finansów i bankowości. Obszarem do polemiki środowiska rożnych uczestników rynku sztuki o tym, jak prawdziwa sztuka prowadzi do sukcesu, a także o tym, że wiele sukcesów może prowadzić do prawdziwej sztuki.
Organizatorem konferencji jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji w porozumieniu ze Związkiem Banków Polskich.
Konferencja SUKCES SZTUKI zainicjowana została przez środowisko artystyczne – którego reprezentantem jest działający w Polsce Józef Krzysztof Oraczewski.
„Projekt skierowany na wyzwolenie energii płynącej z profesjonalnego połączenia twórczości artystycznej z biznesową. Sztuka nie jest rozrzutnym zbytkiem, może jak najbardziej pełnić rolę dobrej inwestycji prowadzącej do wielkiego i przeliczalnego sukcesu” – wypowiedź Józefa Krzysztofa Oraczewskiego.
Termin: 23 marca 2017r, miejsce: Klub Bankowca ul. Smolna 6, Warszawa
W trakcie Konferencji skupimy się m.in. na następujących zagadnieniach:
1. Inwestor na polskim rynku sztuki – nowy paradygmat?
2. Zachodzące zmiany oraz nowe formy uczestnictwa w rynku sztuki.
3. „Złoty kompas”, czyli gdzie szukać wiarygodnych informacji?
4. Jak nakarmić duszę?” – Debata z udziałem ekspertów. Rola sektora bankowego i inwestycyjnego w rozwoju polskiego rynku sztuki.
Podczas konferencji poprowadzone zostaną również warsztaty specjalistyczne
Warsztat A1 – Ocena wartości artystycznej i autentyczności dzieła sztuki. Prowadząca: dr Monika Bryl
Warsztat B1 – Obecność w mediach Artysty, Kolekcjonera oraz Galerii. Strategia i taktyka działania. Dostępne narzędzia. Prowadząca: Aleksandra Dejnarowicz
Warsztat A2 – Wycena dzieł sztuki. Prowadząca: dr Monika Bryl
Warsztat B2 – Zarządzanie wizerunkiem Artysty, Kolekcjonera oraz Galerii. Prowadząca: Aleksandra Dejnarowicz
Warsztat C3 – Autorski warsztat pt.: Grafika w zbiorach kolekcjonerskich, czyli nie kupujcie „kota w worku”. Prowadzący: Prof. zw. Zbigniew Gorlak, Magdalena Cybulska oraz Agata Budny Ciszewska
Warsztat D3 – Autorski warsztat pt.: Jak zrobić w „trąbę” artystę, czyli co i jak kupować w pracowni. Prowadzący: Józef Krzysztof Oraczewski
Więcej informacji na stronie konferencji:
http://konferencje.alebank.pl/konferencje/sukces-sztuki-2017/