Biografia:
Urodzona 24 marca 1943 roku w Warszawie.
W 1965 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Malarskiej prof. Stanisława Poznańskiego oraz w Pracowni Fotografii Artystycznej i Filmowej prof. Wojciecha Zamecznika. W 1970 dyplom z działania światła i barwy u prof. Romana Owickiego realizowany w Katedrze Grafiki prof. Józefa Mroszczaka.
Po dyplomie przyjęta w 1970 roku w poczet członków ZPAP do sekcji Grafiki. Praktyki odbywała m.in. w Fabryce Opakowań w Łodzi i w Drukarni im. Rewolucji Październikowej w Warszawie. Uczestniczyła w licznych wystawach i plenerach malarskich, m.in.: Mińsku Mazowieckim, Nieborowie, Puławach – gdzie powstały obraz „Azoty” otrzymał w darze ówczesny minister przemysłu chemicznego Antonii Radliński; Stadninie koni w Janowie Podlaskim, gdzie obraz „Konie” został zakupiony przez Muzeum Regionalne; Prace w zbiorach prywatnych i państwowych. Na zlecenie Zarządu Ursynowa w Domu Rodzinnym na Końskim Jarze przy współpracy z projektantem wnętrza Jackiem Buszta, zrealizowała malarstwo ścienne o tematyce „Konie”, techniką starych fresków, za co otrzymała nagrodę.
Na początku lat ’70 na zaproszenie Wojciecha Wenzel i Xymeny Zaniewskiej rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej w Dziale Scenografii jako grafik-scenograf. Jednocześnie współpracowała jako grafik z Pracowanią Sztuk Plastycznych na ul. Foksal prowadzoną przez Henryka Urbanowicza. Pracując w TVP realizowała opracowanie i wykonanie rekwizytów do widowisk dla dzieci, m.in.: „Pchła Szachrajka” z Anną Seniuk, „Teleranek”, „Kulfon i Monika”, „Ciuchcia” przy współpracy z Wandą Chotomską, „Szatnia”; szereg bajek ilustrowanych, elementy scenografii do sztuk Teatru Telewizji, w tym cyklu sensacyjnego „Kobra” oraz sztuki „Dybuk” reżyserii Agnieszki Holland. Ponadto współpracowała przy dekoracji studio i samolotu zespołu ABBA, który gościł w Warszawie w 1976 roku. Współpracowała ze scenografem Markiem Lewandowskim, Marcinem Stajewskim i reżyser Anną Minkiewicz. Realizowała opracowanie graficzne wszystkich programów z cyklu „ Perły z lamusa” z prowadzącymi Zygmuntem Kałużyńskim, Tomaszem Raczkiem i scenografem Przemysławem Lewandowskim oraz „Szansa na sukces” prowadzonej przez Wojciecha Manna, przy współpracy scenograficznej z Krzysztofem Kelm oraz Katarzyną Jarnuszkiewicz pod dyrekcją Elżbiety Skrętkowskiej.
W 2005 roku przeszła na emeryturę. Obecnie zajmuje się malarstwem, projektowaniem i wykonywaniem pomocy pedagogicznych. Jej pasją są pejzaże, konie, maski weneckie oraz drobne formy przestrzenne. Jej mężem jest artysta plastyk – Paweł Lasik, z którym ma dwójkę dzieci, syna Jana oraz córkę Annę Zuzannę.
Ulubiona sentencja: „ Człowiek tyle jest wart, ile dla drugich zrobi dobrego”